Hipnoza

Hipnoza bywa również nazywana odmienny stanem świadomości, powiązanym zwiększą przydatnością umysłu na sugestię. Bywa pomocniczo wykorzystywana w medycynie i psychologii.

Jest to bardzo bezpieczna procedura, ponieważ jest naturalnym stanem umysłu, w którym często bywamy.

Czy zdarzyło Ci się np. nie pamiętać szczegółów jak dojechałeś do domu, lub być tak skupionym na tym co robisz, że nie zauważałeś co się dzieje dookoła?

Taki trans w hipnozie działa podobnie ale wywołujemy go celowo. Jedynie osoby leczące się psychiatrycznie np. na schizofrenię powinny uprzedzić o tym fakcie i może to być przeciwwskazanie.

W stomatologii hipnoza daje u większości osób efekt wyciszający, uspokajający i zmniejszający ból, a u niektórych nawet znieczulający. Przydaje się to szczególnie u osób które czują lęk, nie chcą brać zastrzyków znieczulających, a także u dzieci, u których można również stosować hipnozę.

Wszystkich pacjentów, którzy obawiają się wizyt w gabinecie, lub chcieliby doświadczyć leczenia w hipnozie z innych powodów – zapraszamy do kontaktu. Uprzedzamy, że czasem potrzebna jest wizyta/wizyty przygotowujące np. w celu pełniejszego znieczulenia w hipnozie, natomiast w wielu przypadkach np. uspokojenia czy zmniejszenia odruchu wymiotnego wystarczy wizyta bez wstępnego przygotowania.

Prosimy o uprzedzenie przy zapisywaniu że chodzi o wizytę w hipnozie, ponieważ na taką rezerwujemy zwykle więcej czasu. Możliwe są również sesje hipnoterapii np. w przypadku napięć, bruksizmu itp.

W tej chwili zabiegi w hipnozie proponujemy głównie dla dorosłych i nastolatków. Zapraszamy 🙂

Zarezerwuj wizytę