Stomatologia Estetyczna

Zarezerwuj wizytę

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów za pomocą urządzenia EA-05 polega na wykorzystywaniu zimnego, niebieskiego światła o częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów, z gwarancją wyeliminowania szkodliwego światła podczerwonego i nadfioletowego. Podczas zabiegu nanosi się na całą powierzchnię 16-tu lub większej ilości zębów środek wybielający, składający się z nadtlenku wodoru oraz dwutlenku krzemu. Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut i jest całkowicie bezbolesny, bez ryzyka podrażnienia wrażliwych nerwów!

Efekt to piękny i biały uśmiech, już po pierwszym zabiegu!

Po zabiegu zaleca się odstawić papierosy, zaprzestać picia kawy, herbaty, napojów typu cola, czerwonego wina oraz picia i jedzenia innych substancji, które mają zdolności „koloryzujące” – czyli stosowanie tak zwanej „białej diety”.

Jakie zalety ma wybielanie zębów tą metodą?

Urządzenie Beyond II wybiela zęby o kilka odcieni według skali VITA lecz zależy to od indywidualnych warunków.
Jest bezkonkurencyjne w stosunku do innych metod wybielania zębów.
Daje nawet o 30% lepsze rezultaty niż wybielanie nocne.
To w 100% bezpieczna metoda (nie uszkadza szkliwa), jednak w niektórych przypadkach może pojawić się przejściowa nadwrażliwość.

Przed właściwym zabiegiem wybielenia umawiamy wizyty konsultacyjne. Badamy miedzy innymi czy nie ma osadu i kamienia, czy nie ma wypełnień oraz uzupełnień protetycznych.
Zęby pod osadem wybielają się nierównomiernie a wypełnienia i korony oraz mosty nie zmieniają koloru podczas wybielania. Sprawdzamy też czy nie ma ubytków, oraz odsłoniętych korzeni zębów, ponieważ te miejsca mogą być nadwrażliwe po zabieg i wymagają wyleczenia wcześniej.

Usuwanie zębów

Usunięcie zęba polega przede wszystkim na usunięciu zęba w całości wraz z korzeniem, a nie tylko widocznej jego części tzw. korony. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój ząb należy usnąć zgłoś się do gabinetu, pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Jeśli masz wątpliwości proponuje Ci zastanów się!

Dlaczego warto zachować zęby?
Zdarza się, że część osób myśli tak: ten ząb jest z tyłu, nie widać go, ma dużą dziurkę i zaczyna mnie boleć – nie będę go leczył tylko usunę i będzie spokój. Jeśli dopuścimy do tego, aby ten ząb usunąć lub aby stał się zbyt mały (korzeń) trzeba natychmiast uzupełnić brakujący ząb (oczywiście chodzi o zaniedbanie, a nie usunięcie z powodu planowanego leczenia ortodontycznego) może to mieć poważne konsekwencje, ma to wpływ na ząb naprzeciwko, zęby sąsiednie, oraz cały zgryz.

Ząb naprzeciwko:
– wysuwa się
– odsłania szyjki zębów, a potem korzenie
– może się z czasem rozchwiać lub przeszkadzać w gryzieniu czy też założeniu uzupełnienia protetycznego

Zęby obok – mogą się przesunąć:
– mogą się przechylić w stronę luki
– mogą się odsłonić w nich szyjki zębów a potem korzenie (wrażliwość na temperaturę)

Cały zgryz – można zacząć gryźć nie równo co może spowodować:
– bóle w stawach skroniowo-żuchwowych
– bóle głowy
– gorszy sen
– bóle mięśni żujących i ich sztywność

Przy większych brakach zębowych pozostałe zęby mogą:
– mogą się zacząć bardzo mocno ścierać (czasem aż do dziąseł)
– mogą się rozchwiać (paradontoza)
– mogą się gorzej trzymać plomby

Jeżeli jednak już brakuje ci zęba (zębów), lub masz korzeń, jak zapobiec tym niekorzystnym zmianom?
Należy skorzystać z uzupełnień protetycznych i to im wcześniej, tym lepiej gdyż wtedy szkody jakie sobie wyrządzimy będą znacznie mniejsze. Pamiętaj jednak, że protezy tylko „udają” własne zęby i te dane nam przez naturę są najlepsze! Tylko trzeba o nie dbać. Czasami usunięcie zęba jest konieczne, szczególnie gdy zostanie z niego sam korzeń, który nie nadaje się do nadbudowy, Poznajemy wtedy znieczulenie (skuteczne) i delikatnie, odpowiednim sposobem usuwamy ząb. Jeśli korzeń zęba jest tylko trochę widoczny, nie martw się, mamy i na to swoje sposoby!

Po ekstrakcji pamiętaj!

Przez 2 godziny nic nie jedz, nie pij oraz nie pal. Nie wolno wypłukiwać skrzepu (jest to najczęstsza przyczyna utrudnionego gojenia przedłużonej bolesności).
Aby złagodzić ból który ma prawo pojawić się (jak po każdym zabiegu) gdy minie znieczulenie i trwać do 2 dni po usunięciu można zrobić sobie zimny okład lub połknąć coś przeciwbólowego.
Gdy ból trwa długo, był bardzo silny lub pojawiało się silne krwawienie – należy zgłosić się do gabinetu!