Dentofobia

Dentofobia, nazywana również lękiem przed stomatologiem, to rodzaj zaburzenia lękowego, który charakteryzuje się silnym lękiem i nieuzasadnionym strachem przed wizytami u dentysty, zabiegami stomatologicznymi oraz innymi związanymi z tym czynnościami
Pacjenci z dentofobią obawiają się korzystać z wizyt u dentysty, co może powodować pogorszenie stanu jamy ustnej i inne problemy zdrowotne.
Objawy dentofobii mogą powodować zaburzenia w postaci niepokoju i paniki, drżenie, przyspieszone bicie serca, pocenie się, trudności w oddychaniu.
Dentofobia oraz lęk o mniejszym nasileniu są powszechne i często mają swoje źródło w traumatycznych doświadczeniach związanych z wizytami u dentysty w przeszłości, ale może również wynikać z innych czynników, takich jak ogólne obawy przed lekarzem czy zaburzenia lękowe.

Istnieje wiele metod, które mogą pomóc pacjentowi z dentofobią

  • Techniki terapeutyczne takie jak terapia behawioralna, EFT, czy hipnoterapia
  • Relaksacja: Techniki relaksacji, takie jak medytacja, trening autogenny czy joga, mogą pomóc zredukować lęk i stres, a tym samym łatwiej poradzić sobie z wizytą u dentysty.
  • Leczenie farmakologiczne: W niektórych przypadkach lekarz może zalecić leki przeciwlękowe lub uspokajające przed wizytą u dentysty, a w trakcie wizyty zastosować np sedację podtlenkiem azotu.

w naszym gabinecie stosujemy połączenie tych technik z odpowiednia komunikacją oraz cierpliwością :) jak również można umówić się na specjalną sesję łagodzenia dentofobii.

Strach u dzieci

Chcę wiedzieć więcej

Sedacja

Chcę wiedzieć więcej

Hipnoza

Chcę wiedzieć więcej

Atmosfera

Chcę wiedzieć więcej